Polecamy

Reklama
Reklama

kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
29 Stycznia 2015
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 337 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Piknik motocyklowy PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
poniedziałek, 20 maja 2013 14:50

Ryk silników, pisk opon i zapach spalin unoszący się z rur wydechowych kilkuset motocykli. Była widowiskowa parada oraz grill i koncerty, a to wszystko w ramach szóstej edycji Pikniku Motocyklowego.

Sobotnie popołudnie 18 maja w Zduńskiej Woli należało do motocyklistów. Do miasta przyjechało blisko 500 jednośladów. Miłośnicy dwóch kółek mogli podziwiać maszyny prezentujące w paradzie, która przejechała ulicami centrum miasta. Później motocykle można było z bliska oglądać na pasażu im. Feliksa Rajczaka i na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam pasjonaci dwóch kółek przy koncertowej muzyce i grillu wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat motocykli. Dla kierowców były przygotowane konkursy - najwolniejsza jazda, najcięższy motocykl, najstarszy motocykl, najgłośniejsza maszyna czy „najdłuższe włosy na motocyklu” - w ostatniej konkurencji brały udział jedynie kobiety.
Warto podkreślić, że z roku na rok uczestników pikniku jest coraz więcej. A wszystko zaczęło się od dość banalnego pomysłu organizatorów. – Siedząc któregoś dnia przy piwie z trójką przyjaciół postanowiliśmy zrobić coś w mieście na kanwie motocykli, ponieważ w mieście tradycje motocyklowe były. Każdy z nas miał jakieś doświadczenia związane z organizacją imprez, co postanowiliśmy wykorzystać i zorganizować nie typowy zlot wyłącznie dla wybranej grupy motocykli, a piknik, w którym może wziąć udział każdy – wyjaśnia Arkadiusz „Diabeł” Rybacki, organizator pikniku.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: