Polecamy

Reklama
Reklama

kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
31 Stycznia 2015
Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem
Imieniny obchodzą
Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik,
Marceli, Marcelin, Marcelina, Piotr,
Spycigniew, Wirgiliusz

Do końca roku zostało 335 dni.
Zodiak: Wodnik
Strona główna Zduńska Wola
Reklama
Tygodnik Siedem dni :: Zduńska Wola
Wspólnie ocalą od zapomnienia PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 22:09

Wolontariusze ze Zduńskiej Woli i nie tylko włączają się w działania mające na celu zmianę wizerunku cmentarza żydowskiego przy ul. Kaczej.

 
Szkoły wiedzą już kogo będą uczyć PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 22:04

Znane są już wyniki naboru uczniów do pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Okazuje się, że najpopularniejszą szkołą, wybieraną przez absolwentów gimnazjum jest Zespół Szkół Elektronicznych.

 
Kwiatowa sobota w Karsznicach PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 22:00

Fiołki, hortensje, borówki amerykańskie i wiele innych rodzajów kwiatów i roślin dominowało w sobotę w Karsznicach. Wszystko za sprawą Święta Kwiatów.

 
Powiat zaprasza na swoje imprezy PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:59

Zduńskowolskie starostwo szykuje kilka ciekawych wydarzeń. Większość z nich już na stałe wpisała się do imprezowego kalendarza zduńskowolan.

 
Otworzyli sezon PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:58

Trasę z Konopnicy do Pstrokoni pokonało kilkudziesięciu chętnych, którzy w minioną sobotę (27 lipca) wzięli udział w spływie kajakowym, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach.

 
Niższy wyrok za usiłowanie zabójstwa PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:54

Sąd wyższej instancji postanowił zmienić wyroki wydane przez Sąd Okręgowy w Sieradzu dla zduńskowolskiego rodzeństwa oskarżonego o usiłowanie zabójstwa małego dziecka.

 
Inwestycje MPWiK PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:52

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybrało wykonawców do dwóch prowadzonych przez siebie inwestycji. Już niebawem mają rozpocząć się prace związane z kanalizowaniem ulicy Sieradzkiej i Świerkowej. Spółka przymierza się też do drugiego etapu modernizacji miejskiej oczyszczalni ścieków.

 
Czuję smołę i asfalt PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:47

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec miejscowości Poręby. Pan Zygmunt narzeka na uciążliwy zapach z pobliskiej firmy produkującej masę bitumiczną i beton.
- Codziennie, gdy mam w domu otwarte okno do mojego domu wdziera się przykry zapach smoły i asfaltu. Do tej pory nie było czegoś takiego, a przynajmniej nie było to tak intensywne. Warto podkreślić, że mnie od tej firmy dzieli jeszcze las i cały zapach dociera jeszcze do mnie. Przez ten odór nie mogę siedzieć w domu przy otwartych oknach, a co dopiero mówić tutaj o wyjściu na zewnątrz. Dlaczego tak śmierdzi? Czym to jest spowodowane – pyta nasz Czytelnik.

 
Święto policji PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:44

Policjanci z całej Polski obchodzili w minionym tygodniu swoje święto. W zduńskowolskiej jednostce przy tej okazji funkcjonariuszom oficjalnie wręczono wyróżnienia oraz awanse.

 
Darmowe badania dla kobiet PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:43

Po raz kolejny do Zduńskiej Woli zawita mammobus. Od 1 do 6 sierpnia przy hipermarkecie Carrefour badania będą mogły przeprowadzić panie z grupy tzw. podwyższonego ryzyka.

 
Rozbudują parking dla tirów PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:41

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji rozbudowuje parking dla ciężarówek. Spółka stara się także o wyznaczenie miejskiej strefy, w której mogłyby zatrzymywać się wielkogabarytowe samochody.

 
Rembieszów - Branica PDF Drukuj Email
Autor: Kamil Klimaszewski   
środa, 31 lipca 2013 21:38

Starostwo zduńskowolskie rusza z kolejną drogową inwestycją. Tym razem chodzi o drogę z Rembieszowa do Branicy w gm. Zapolice. Umowa z wykonawcą jest już podpisana, a lada moment powinny pojawić się tam pierwsze maszyny budowlane.
Starostwo podpisało już umowę z firmą Dromak, która dokona przebudowy za 950 tys. zł.