Polecamy

Reklama
Reklama

kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
1 Lutego 2015
Imieniny obchodzą
Brygida, Bryda, Dobrocha, Dobrochna,
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Paweł,
Siemirad

Do końca roku zostało 334 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Dni Sieradza PDF Drukuj Email
Autor: Tomasz Oszczęda   
poniedziałek, 23 maja 2011 17:56

Bez juwenaliów odbędą się tegoroczne Dni Sieradza. Zamiast studenckiego święta będzie za to wyjątkowo obfity Jarmark Urszulański, zorganizowany na placu przed Teatrem, ul. Dominikańskiej i Rynku.

Obchody Dni Sieradza potrwają tydzień. Rozpoczną się w najbliższą sobotę, 28 maja wieczornym zwiedzaniem Muzeum Okręgowego. Będzie je można odwiedzać w godzinach 17-21. Tego samego dnia o 18 w Teatrze Miejskim chętnych czeka relaks przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich.
Jak co roku, na Dniach Sieradza nie zabraknie operetki. Tradycyjnie zostanie ona wystawiona w Amfiteatrze Parku Staromiejskiego – w niedzielę 29 maja o godz. 20, a będzie to „Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa. Poniedziałek minie pod znakiem muzyki filmowej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Sieradzu. Ich występ zaplanowano na poniedziałkowy wieczór – początek o godz. 18. Na wtorek przygotowano z kolei II Piknik Informacyjno-Promocyjny „MOPS i partnerzy”. Impreza odbędzie się na terenie wokół Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w godz. 9-12. Pierwszy dzień czerwca (środa) to święto dzieci, dlatego na stadionie MOSiR od godz. 10 będą się odbywać Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Sieradzkich Przedszkolaków.
Największe atrakcje organizatorzy pozostawili jednak na finał. Ostatniego dnia obchodów, w sobotę 4 czerwca w godz. 12-19 na przyteatralnym placu, a także wzdłuż ul. Dominikańskiej i na Rynku rozstawią się wystawcy V Jarmarku Urszulańskiego. Będzie to jednak coś więcej niż tylko bazar różności, bo do obejrzenia będą m.in. pokazy taneczne dzieci i młodzieży, występ iluzjonisty oraz koncert gwiazdy Jarmarku – Ivana Komarenki (o godz. 17). O 18.15 na płycie Rynku artyści Teatru im. Stefana Jaracza dadzą pokaz występu ulicznego. Po ich przedstawieniu, o godz. 19 w amfiteatrze wystąpi gwiazda tegorocznych Dni Sieradza - Patrycja Markowska.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: