Polecamy

Reklama
Reklama
Strona główna
Reklama
Place zabaw z Unii PDF Drukuj Email
Autor: Tomasz Suchański   

W dziewięciu miejscowościach Gminy Zduńska Wola mają się pojawić nowe place zabaw. Pieniądze na inwestycje będą pochodzić głównie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy minimalnym wsparciu samej gminy.
Dzięki środkom z Unii Europejskiej centra integracyjne, początkowo w formie placów zabaw, mają się pojawić w: Janiszewicach, Suchoczasach, Annopolu Starym, Pratkowie, Krobanowie, Gajewnikach, Wymysłowie, Czechach i Tymienicach. – Te place zabaw mają być miejscem spotkań mieszkańców umożliwiającymi integrację. Już na początku będą tam altany a istnieje możliwość rozbudowy tych ośrodków. Mamy nadzieję, że będzie to przyczynek do powstawania miejsc spotkań, zabaw a docelowo może i centrów kulturowych i integracyjnych dla mieszkańców w każdej miejscowości – mówi Henryk Staniucha, wójt Gminy Zduńska Wola.
Koszt powstania placów jest oceniany na 600 tys. zł a możliwość dofinansowania to aż 85 proc. kwoty. Środki PROW nie mogą być wykorzystane na inwestycje, np. drogowe. Możliwość ich pozyskania daje działanie na naszym terenie Lokalnej Grupy Działania. - W tym momencie zaczynamy zbierać owoce dwuletniego wysiłku związanego z powstaniem Lokalnej Grupy Działania „Podkowa”. To właśnie za jej pośrednictwem można pozyskać środki z PROW-u na tworzenie centrów kultury – wyjaśnia Staniucha.
„Podkowa” powstała w 2008 roku i na podstawie umowy z Samorządem Województwa Łódzkiego realizuje Lokalną Strategię Rozwoju dla gmin Zduńska Wola i Zapolice na lata 2007-2013.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: