Polecamy

Reklama
Reklama

kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
27 Stycznia 2015
Imieniny obchodzą
Angelika, Ilona, Jan Chryzostom, Julian,
Przybysław

Do końca roku zostało 339 dni.
Zodiak: Wodnik
Strona główna Akcja Wiadomości Dzień Nauczyciela
Wspólnie ocalą od zapomnienia

Wolontariusze ze Zduńskiej Woli i nie tylko włączają się w działania mające na celu zmianę wizerunku cmentarza żydowskiego przy ul. Kaczej.

Więcej …
 
Szkoły wiedzą już kogo będą uczyć

Znane są już wyniki naboru uczniów do pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Okazuje się, że najpopularniejszą szkołą, wybieraną przez absolwentów gimnazjum jest Zespół Szkół Elektronicznych.

Więcej …
 
Kwiatowa sobota w Karsznicach

Fiołki, hortensje, borówki amerykańskie i wiele innych rodzajów kwiatów i roślin dominowało w sobotę w Karsznicach. Wszystko za sprawą Święta Kwiatów.

Więcej …
 
Plan na finał rewitalizacji

Platforma widokowa, teatr plenerowy, most widmo, kładki dla pieszych i rowerzystów, odtworzenie fosy, adaptacja bunkrów na cele kulturalne, remont kolejnych uliczek oraz budowa nowej fontanny – to tylko część prac związanych z ostatnim etapem rewitalizacji sieradzkiej strarówki. W sierpniu powinniśmy się dowiedzieć, kto będzie wykonawcą tej inwestycji.

Więcej …
 
Kowalski pozna pensje Nowaka?

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, które skupia ok. 700 tys. członków, przygotowuje projekt ustawy, która wprowadziłaby w Polsce jawność zarobków. Z wywieszonych w firmach list płac można byłoby się zatem dowiedzieć ile zarabiają współpracownicy.

Więcej …
 
Stróże prawa na ratunek

Centra krwiodawstwa w całej Polsce biją na alarm. Brakuje krwi, bez której nie da się uratować życia wielu ludzi. Dlatego tak cenne jest, gdy na jej oddanie zdecyduje się jak najwięcej osób.

Więcej …
 
Reklama
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Autor: Iwona Grabiasz   

Kwiaty, wyróżnienia i przemówienia towarzyszyły powiatowym obchodom Dnia Nauczyciela, jakie miały miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Święto pedagogów to także okazja do otwarcia wystawy prac nauczycieli w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury „Na pięterku”.

Uroczystość stała się okazją do docenienia i nagrodzenia wybranych nauczycieli oraz dyrektorów powiatowych placówek edukacyjnych.
- Chciałbym na państwa ręce złożyć moje wyrazy uszanowania i podziękowanie za trud wychowania młodzieży, za kształcenie i codzienną pracę. Święto Nauczyciela jest raz w roku, natomiast ciężka, mozolna praca jest na co dzień. Chciałbym również podziękować seniorom tego zawodu – mówił Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski.
Nagrody pieniężne przyznano czterem dyrektorom instytucji związanych z oświatą: Marii Donat (PCKSiR), Renacie Kosińskiej-Graf (ZSS), Katarzynie Piotrowskiej (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) oraz Pawłowi Dzwonikowi (II LO); a także nauczycielom: Aleksandrze Gołębiowskiej („Elektronik”), Annie Jankowskiej (ZS w Karsznicach), Marcie Marczewskiej (II LO), Annie Szulc (I LO), Aleksandrowi Fryze i Tomaszowi Marciniakowi (PCKSiR).
Starosta Rychlik nie ujawnił wysokości przyznanych nagród.
Z okazji święta edukacji w PMDK „Na pięterku” zorganizowano wystawę prac plastycznych ośmiu nauczycieli. To już 13. edycja przedsięwzięcia. Wystawa będzie czynna do 10 listopada.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: